Jesienne zdjęcia – 5 porad

111111

Jesienne zdjęcia – 5 porad

Ciepły kocyk, herbata i zapachowe świeczki to twoja bajka? Jesieniara to Twoje drugie imię? Twój ulubiony sezon właśnie się zaczyna! Szeleszczące, kolorowe liście, dynie, jesienne kwiaty i złote światło. Przygotuj się na piękne zdjęcia, aby uchwycić te chwile. Kamery sportowe – czy z nimi można ryzykować bardziej

1. Złap chwilę

Niestety, jesień bywa kapryśna. Zdjęcia wyjdą najlepiej, jeśli wybierzesz słoneczny lub lekko pochmurny dzień. Unikaj dni deszczowych i o dużym zachmurzeniu. Dzięki temu zdjęcia będą jasne i pełne życia. Taką jesień chcemy uchwycić.

2. Kolorowa scenografia

Zawczasu poszukaj miejsc, w których pojawią się kolorowe liście. Winobluszcz, zwany też dzikim winem, zapewni Ci wyraziście czerwone tło. Liście dębu to głęboki brąz i bordowy. Klony zapewnią Ci całą gamę kolorów jesieni. Sumaki odbarwiają się na żółty, pomarańczowy i czerwony kolor. Jeśli chcesz, aby towarzyszył Ci elegancki odcień zieleni wybierz miejsca gdzie rośnie całorocznie zielony bluszcz.

3. Jesienne stylizacje

Fotografując ludzi zadbaj o ubrania, które kojarzą się z ciepłem i wygodą. Jesień to czas grubych swetrów, wełnianych skarpet, getrów, czapek i kocy. Wybieraj kolory stonowane – szarości i beże możesz przełamać pomarańczem, czerownym lub brązowym. Ubrania powinny być dopasowane krojem i kolorem do modeli.

4. Nieoczywiste atrybuty

Kubek z parującą herbatą i kasztany są piękne, ale również banalne. Rozejrzyj się i znajdź swoje atrybuty jesieni. Może ulubiona książka? Słoiki z przetworami? Grabie i kalosze? Pomysłów jest wiele. Dodaj do tego rumiane jabłka, grzyby lub kwiaty, zdjęcia nabiorą świeżości i lekkości. Nie bój się łączyć i eksperymentować.

5. Nastrój najważniejszy

Na zdjęciach oddasz swój nastrój i to, jak widzisz jesień. Zastanów się czy bliżej Ci do radości i energii? A może zadumy i nostalgii? Temu podporządkuj światło, miny modeli i rekwizyty. Niezależnie od nastroju zdjęcia możesz wykorzystać klasykę jesieni, czyli spadające liście – możesz czekać na właściwy moment lub je podrzucić. Uchwyć jesień taką, jaką chcesz ją zapamiętać.
Udostępnij:

1 Comment

Leave a comment