Jak stworzyć atrakcyjny profil na Instagramie?

111111

Jak stworzyć atrakcyjny profil na Instagramie?

Wielu z nas marzy o karierze na Instagramie. Niekoniecznie pociąga nas wizja zarabiania na naszej działalności internetowej czy nawet zdobycie większej sławy, ale perspektywa stania się rozpoznawalnym nawet w małym gronie odbiorców jest kusząca. Jednak aby udało nam się zrealizować to marzenie, musimy włożyć sporo pracy w nasz profil, który musimy prowadzić regularnie i skrupulatnie.

Postaw na spójną kolorystykę

Zanim zaczniesz wrzucać zdjęcia lub filmiki na swój profil, stwórz plan tego, jak ma on wyglądać. Skup się przede wszystkim na tematyce i kolorystyce, w jakiej chcemy go utrzymać. Spójnie prowadzony profil i pasujące do siebie zdjęcia będą bardzo pozytywnie oddziaływać na naszych odbiorców i pomogą nam przyciągnąć do siebie nowych obserwatorów. Dobrze jest też wybrać jeden filtr, z którego będziemy stale albo bardzo często korzystać. To pomoże nam nadać naszym zdjęciom jednego, spójnego klimatu. Możemy lekko zmieniać koncepcję co sezon czy na specjalną okazję, ale pilnujmy, żeby zdjęcia do siebie za każdym razem pasowały. Social media kontra prawdziwe życie

Znajdź odpowiednie do profilu hasztagi

Na Instagramie hasztagi pomagają nam znaleźć to, czego szukamy. Pod każdym zdjęciem, a nawet na Instastory możesz umieścić ich kilka, aby twoi odbiorcy łatwiej do Ciebie trafili. To dzięki hasztagom na początku zaczniesz zdobywać pierwszych obserwatorów i trafiać do większej ilości ludzi. Jednak muszą być one przemyślane i nie powinno być ich za dużo. Od jakiegoś czasu Instagram ścina zasięgi tym profilom, które zdecydowanie nadużywają różnego rodzaju oznaczeń. Dlatego ustal sobie konkretny zbiór hasztagów, które będą reklamowały twój profil, tematykę, którą na nim poruszasz oraz samo zdjęcia, które będziesz wstawiać.

Pokazuj, że jesteś aktywna

Dla wielu osób, zwłaszcza na początku, kontakt z Tobą będzie bardzo ważny. Lubimy wiedzieć, że dany twórca traktuje nas jak ludzi, a nie jak liczby czy pozycje w statystykach. Dlatego od czasu do czasu wrzuć coś na Instastory, nie tylko informacje o nowym poście. Staraj się też regularnie odpowiadać na komentarze, a przynajmniej je czytać, aby wiedzieć, jaki odbiór mają nasze zdjęcia. Na Instagramie nie ma możliwości dawania negatywnej oceny, więc wszelkie uwagi i wyrazy niezadowolenia będą pojawiały się w komentarzach. Nie kasuj ich i nie wrzucaj od razu do worka z hejtem. Często takie komentarze mogą pomóc nam poprawić faktycznie występujące błędy.
Udostępnij: